Ιστορία

Πρωθυπουργοί της Ελλάδος

Καραμανλής Κωνσταντίνος: 24/7/1974 – 10/5/1980

Ράλλης Γεώργιος: 10/5/1980 – 21/10/1981

Παπανδρέου Ανδρέας: 21/10/1981 – 2/7/1989

Τζαννετάκης Τζανής: 2/7/1989 – 12/10/1989

Γρίβας Ιωάννης: 12/10/1989 – 23/11/1989

Ζολώτας Ξενοφών: 23/11/1989 – 11/4/1990

Μητσοτάκης Κωνσταντίνος: 11/4/1990 – 13/10/1993

Παπανδρέου Ανδρέας: 13/10/1993 – 17/1/1996

Σημίτης Κωνσταντίνος: 22/1/1996 – 10/3/2004

Καραμανλής Κωνσταντίνος: 10/3/2004 – 6/10/2009

Παπανδρέου Γεώργιος: 7/10/2009 – 10/11/2011

Παπαδήμος Λουκάς: 11/11/2011 – 15/05/2012

Πικραμμένος Παναγιώτης 16/05/2012 – 20/06/2012

Αντώνης Σαμαράς 20/06/2012 – 25/01/2015

Αλέξης Τσίπρας 26/01/2015- 27/08/2015

Βασιλική Θάνου 27/08/2015- 21/09/2015